چیدمان منزل در مشهد
چیدمان منزل در مشهد
فروردین ۳۰, ۱۳۹۸
بازسازی منزل در مشهد
بازسازی منزل در مشهد
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸
نمایش همه

اهمیت طراحی دکوراسیون اتاق کودک

اهمیت طراحی دکوراسیون اتاق کودک

اهمیت طراحی دکوراسیون اتاق کودک

با مقاله اهمیت طراحی دکوراسیون اتاق کودک از سایت زیباست در خدمت شما عزیزان هستیم

بر کسی پوشیده نیست که طراحی دکوراسیون اتاق کودک امروزه خیلی اهمیت ویژه ای دارد چون که آنان بیشتر روز را در اتاقشان سپری می‌کنند , آنها در آنجا بازی می‌کنند ، استراحت می‌کنند، و وقتی بزرگ‌تر شدند برای انجام تکالیف و کارهای روزمره نیز به اتاقشان مراجعه می‌کنند. این موضوع اثبات می‌کند که اتاق کودک باید حداکثر هماهنگی را با روحیات و شخصیت درونی فرزند ما داشته باشد.

پس جهت تغییر درکوراسیون اتاق کودک باید نکاتی را مد نظر داشته باشیم. علاوه بر راحتی باید ویژگی‌هایی مثل زیبایی، سرگرم کننده بودن و همراه داشتن حس امنیت را نیز به خاطر داشته باشیم. همچنین دکوراسیون اتاق کودک باید از سنین پایین تا نوجوانی و جوانی او مناسب باشد و این کار ممکن نیست مگر اینکه از شخصیت کودک خود با خبر باشیم.

چند نمونه دکوراسیون اتاق کودک در مشهد

چند نمونه دکوراسیون اتاق کودک در مشهد

چند نمونه دکوراسیون اتاق کودک در مشهد

کسانی هستند که کار دکوراسیون اتاق کودک در مشهد را متناسب با احساسات و روحیه کودک شما انجام میدهند. در این زمینه میتوان به چیلک، چارچوب، دکو حورا، پروان دکور و چند مورد دیگر اشاره داشت داشت که در زمینه دکوراسیون اتاق کودک در مشهد فعالیت دارند و دکوراسیون چشم نوازی را برای شما پدید می‌آورند.

نکات تغییر دکوراسیون اتاق کودک و سیسمونی آن :

راهکارهای زیادی وجود داد که می‌توان از آن‌ها برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا و آرامبخش استفاده کرد. از ترفندهای مختلفی برای تغییر دکوراسین اتاق کودک استفاده می‌شود تا فضا را از حالت تکراری و بی روح بودن خارج کنیم.

۱ : استفاده از رنگ‌های ملایم

استفاده از رنگ‌های ملایم

استفاده از رنگ‌های ملایم

بعضی‌ها دوست دارند که دیوار، پرده و در کل فضا را به رنگ سفید یا خاکستری ملایم نگه دارند و با ایجاد جزئیات بیشتر رنگ و روح را به اتاق ببخشند. اینگونه فضای اتاق تمیزتر به نظر می‌رسد و راحت‌تر می‌توان دکوراسین را هر چند مدت یکبار تغییر داد. همچنین در این مورد می‌توان با تغییر دادن دکوراسیون اتاق آن را از یکنواختی خارج کرد. مثلا می‌توان با اضافه کردن کتاب‌های کودکانه، تابلوهای نقاشی و یا تصاویری از خود کودک که رنگ‌های شادی دارند فضای اتاق را سرگرم کننده کرد. همچنین می‌توان ملحفه، پرده، روتختی و وسایلی که تعویضشان هزینه‌ی کمتری از تعویض سرویس تخت خواب دارند را تغییر داد. یا با استفاده از یک رنگ متضاد و گرم محیط را از بی‌ روح بودن خارج کرد.

۲ : انتخاب سرویس خواب مناسب در طراحی دکوراسیون اتاق کودک اهمیت ویژه ای دارد .

در دکوراسیون اتاق کودک سرویس خواب مناسب اهمیت زیادی دارد. با انتخاب درست یک سرویس خواب می‌توان هزینه‌ی دکوراسیون اتاق را کاهش داد. بیشتر افراد هزینه‌ی تهیه و یا تعویض سرویس خواب کودک خود را ندارند و ترجیح میدهند که با انتخاب یک سرویس مناسب و قابل تطبیق با دکوراسیون اتاق مانع از تعویض و صرف هزینه جدید برای آن شوند. در این مورد می‌توان از مراکز دکوراسیون اتاق کودک در مشهد و در دیگر شهرها کمک گرفت.

۳ : استفاده از رنگ‌های متنوع

رنگ‌های انتخابی برای کفپوش اتاق یا کاغذ دیواری و رنگ دیوار مهم است، معمولا اینگونه است که رنگ اتاق را با توجه به جنسیت فرزند انتخاب می‌کنند. اما باید بدانیم که رنگ‌ها هیچوقت اختصاصا مختص یک جنسیت خاص نیستند. رنگ‌های گرمی مثل قرمز و نارنجی، روحیه و نشاط را به فرزند القا می‌کنند و برعکس رنگ‌هایی مثل آبی و سبز آرام بخش‌تر هستند و خواب را برایش آسان می‌کند. و یا اینکه با استفاده از کاغذ دیواری محیط زیباتری را خلق کنیم.

۴ : نور پردازی مناسب

نور پردازی مناسب در طراحی دکوراسیون کودک

نور پردازی مناسب در طراحی دکوراسیون کودک

این یکی از مواردی که مسئولان دکوراسیون اتاق کودک در مشهد به آن اهمیت زیادی می‌دهند. انتخاب یک نور پردازی مناسب و آرامبخش می‌تواند فضای زیبایی را ایجاد کند و همچنین باعث شود تا فرد وقتی داخل اتاقش است از آرامش خاطر بیشتری برخوردار باشد. در هنگام شب نباید اتاق کودک به طور کامل تاریک باشد. نورها و چراغ خواب‌های مختلفی برای استفاده در این مورد وجود دارد.

۵ : تزئین سقف

دکوراسیون این بخش کمک زیادی به دنج شدن فضای اتاق می‌کند، می‌توان با زمینه تیره و اضافه کردن تزئینات ستاره مانند آسمان شب را برای کودک ایجاد کرد و او را هیجان زده کرد. اما نباید آنقدر تیره باشد که فضای اتاق را دلگیر کند.

۶ : پوشش کف اتاق

پوشش کف اتاق در طراحی دکوراسیون اتاق کودک

پوشش کف اتاق در طراحی دکوراسیون اتاق کودک

بهتر است که از فرش استفاده شود، پارکت نیز گزینه‌ی خوبی است اما اگر فرزند شما نوپا باشد راه رفتن بر سطحی لیز بسیار براش خطرناک و سخت خواهد بود. همچنین فرش برای سنین کم تا سنین بیشتر نیس مناسب و باب سلیقه است.

۷ : ایجاد فضاهای مختلف در اتاق

با بزرگتر شدن فرزند و تحصیل در مدرسه نیاز دارد که مکانی برای تمرکز و حل تمریناتش داشته باشد و همچین فضایی برای استراحت و بازی. الزاما شما نیاز ندارید که فضای بسیار خلاقانه‌ای ایجاد کنید، یک میز و یک صندلی که قابلیت تغییر ارتفاع داشته باشد کافیست. باید بدانیم که کودکان نیز مانند بزرگسالان به فضایی نیاز دارند که در آن کار و استراحت کنند و در پایان روز با احساس امنیت به خواب روند.

۸ : استفاده از حداکثر فضای اتاق

 

در اتاق‌های کوچک می‌توان با قرار دادن تخت در کنار دیوار به طوری که سر تخت در گوشه دیوار قرار گیرد فضای بازتر و بیشتری را برای بازی کودک فراهم کرد، همچنین این کار نه تنها باعث افزایش فضای اتاق می‌شود بلکه با کم کردن فضاهای باز اطراف تخت مانع ایجاد ترس در کودک و تصور اینکه چیزی زیر تخت وجود دارد می‌شویم.

۹ : اهمیت علایق کودک

اهمیت علایق کودک | طراحی دکوراسیون اتاق کودک

اهمیت علایق کودک | طراحی دکوراسیون اتاق کودک

کودکان علایق مختلفی دارند مثلا فضا، حشرات، رنگ صورتی، کیتی و شخصیت‌های کارتونی متفاوت. سعی کنید که طراحی اتاق آن را به سمت علایق او سوق دهید برای این کار لازم نیست که تغییر بزرگی ایجاد کنید، چند علامت و نشانه کوچک کافیست با این کار شما برای نوجوانی فرزندتان هم آماده خواهید بود و به راحتی میتوانید دکوراسیون اتاق کودک را تغییر دهید.

۱۰ : سرگرم کننده باشد

باید بدانیم که کودکی دوران زود گذری خواهد بود و با بزرگتر شدن کودکان کمتر آنها را کنار خود خواهیم داشت پس مطمئن شوید که در این مدت به او خوش می‌گذرد، رنگ‌های شاد زیادی را به اتاق اضافه کنید، و نظرش را درباره دکوراسیون اتاق بپرسید.

در نهایت همیشه این را به خاطر داشته باشید که فرزندان بیشتر از هر چیز دیگر به توجه و محبت و عشق شما نیاز دارند و در صورت نبودن این موارد هیچوقت به آن آرامش قلبی که انتظارش را دارند نخواهند رسید.

در صورتیکه میخواهید هزینه زیادی برای تغییر دکوراسیون خود انجام ندهید میتوانید مقاله تغییر دکوراسیون اتاق کودک با کمترین هزینه را مطالعه کنید

شما همراهان عزیز شرکت زیباست می توانید در صورت نیاز برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک خود از طراحی های آنلاین ما استفاده کنید در صورت تمایل میتوانید جهت مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید .  ۰۹۰۳۳۴۵۴۷۶۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *