مشاوره دکوراسیون در مشهد
مشاوره دکوراسیون در مشهد
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۸
نمایش همه

بازسازی خانه های قدیمی و تبدیل آن به یک خانه مدرن

باسازی خانه های قدیمی
باسازی خانه های قدیمی

تبدبل فریم قدیمی به پنجره های بزرگ مدرن و استفاده از نور

اگر از امکانات قدیمی و خارج از رده، پلان تو در توی خانه یا از خرابی های کوچک آزرده شده اید، به قبل و بعد این خانه ها نگاهی بیندازید. تشخیص این خانه های مدرن از آنچه که در گذشته بوده اند غیر ممکن است.

برای پروژه بازسازی خانه قدیمی به کمی انگیزه نیاز دارید؟ صاحب خانه ها باید تلاش کنند و فضای خسته کننده خود را به یک اثر هنری واقعی تبدیل کنند. این مطلب را از سایت زیباست بخوانید تا روند تعمیرات اساسی، ترکیب بندی و طراحی داخلی جدید را در  پروژه های “قبل و بعد” مورد علاقه ما  ببینید.

تبدیل یک نمایشگاه ماشین به خانه هنرمندان

گالری و کارگاه هنری در سان فرانسیسکو تعمیرگاه ماشین در جنوب سان فرانسیسکو فضایی تاریک، کهنه و پر از روغن ماشین بود.اما در سال ۲۰۱۱، وقتی کلاری ریس و میشل ایزارد این فضای بزرگ را دیدند، روی پتانسیل آن برای ترکیب کار و زندگی، تمرکز کردند. معمار این پروژه باید شکل جدیدی به ساختار بنا میداد و یک خانه سه اتاق خوابی در بالای گالری/استودیو و یک آپارتمان مستقل برای اجاره، ایجاد می کرد.از نظر معمار این مکان، اینکه معماری چگونه هنر را نمایش می دهد نه فقط در گالری، بلکه برای خانه هم  بسیار مهم بود.

باسازی خانه های قدیمی

قبل: وضعیت گاراژ به گونه ای بود که فقط بتن و تیر ها سالم بودند.۵ سال طول کشید تا این فضای ۹۰۰۰ متر مربعی ۲ طبقه، بازسازی شود.

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد : استفاده از کفپوش چوبی در فضاهای بزرگ فضارا گرم میکند

ساختمانی با سنگ های قهوه ای متعلق به قرن۱۹

در محله بروکلین نیویورک، که در مقابل خرابی کامل حفظ شده است. هنگامی که این ساختمان فراموش شده توسط لینسی و مایک، صاحبان یک شرکت نوسازی و مرمت خریداری شد، تقریبا به مرحله خرابی رسیده بود. آنها به کمک معماران بروکلینی که قبلا با آنها کار کرده بودند، توانستند این خانه روستایی را به  گونه ای بازسازی کنند که بسیاری از جزییات تاریخی آن حفظ شود.

باسازی خانه های قدیمی

قبل: دفتر کار سبز به رنگ آمیزی و یک چیدمان جدید برای استفاده بهتر از حمام کنار در، نیاز داشت.

 

باسازی خانه های قدیمی

تغییر رنگ قدیمی و استفاده از رنگ های امروزی

 

با تلاش برای حفظ هزینه ها در محدوده بودجه مورد نظر، بدون کم شدن زیبایی، آشپزخانه کاملا بازسازی شده و از ویژگی های آن استفاده از چهارچوب کابینت های IKEA و درهایی به رنگ آبی- طوسی با سبک مینیمال و مدرن است.

یک آپارتمان ساده در شهر ژنو ایتالیا

مبلمان سفارشی اش را به رخ می کشد.وقتی یک زوج جوان در ژنو، ایتالیا، یک خانه ۱۱۸۰فوت مربعی را از والدینشان به ارث بردند، تصمیم گرفتند خانه قدیمی را به خانه ای مدرن و روشن تبدیل کنند که با محیط جنگلی اطرافش ارتباط بهتری برقرار کند. آنها از یک گروه معماری محلی کمک گرفتند تا فضای خسته کننده خانه که نشیمنی تاریک و گرفته داشت را بازسازی کنند. معماران دیوارهای بین آشپزخانه قدیمی، ورودی و نشیمن را تخریب کردند تا یک نشیمن یکپارچه و بزرگ نور گیر با امکان تهویه بهتر، به وجود بیاورند.

باسازی خانه های قدیمی

قبل: آنها تمام پنجره های قدیمی را عوض کردند و شفافیت و نفوذ نور را با یک درب ورودی شیشه ای جدید افزایش دادند.

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد: دیگر تقسیم بندی در فضا ها وجود ندارد، نشیمن اصلی آپارتمان، آشپزخانه و فضای ناهار خوری را به خوبی به هم متصل می کند.

تبدیل یک کابین کهنه به یک خانه شیک در ویستلر، کانادا

زمانی که یک خانواده چهار نفره این کابین پوشیده از چوب سدار را خریداری کردند، اسکلت آن به خوبی روی زمین قرار گرفته بود، اما به تعمیرات نیاز داشت. در حالی که آنها در ابتدا قصد داشتند خانه را خراب کرده و از نو بسازند،  شرکت معماری استارک طرح دیگری به آنها پیشنهاد داد. آنها به مالک خانه توصیه کردند که ساختار بنا را نوسازی کرده و آن را گسترش دهند، و قسمت های دیگری به آن بیافزایند که می تواند به عنوان واحد اجاره ای استفاده شود. خانه  Drifter Way  در حال حاضر شامل یک واحد سه خوابه اصلی، یک سوئیت سه خوابه و یک ساختمان دو خوابه اجاره ای است. “اتصال ساختمان ها به هم چالش برانگیز بود، اما استفاده از اتصالات ایستاده فلزی و مصالح صنعتی بیشتر، در کنار مقدار کمی چوب گرم، مکمل شکل سنتی کابین های موجود است.”

باسازی خانه های قدیمی

قبل: نگاهی به کابین های اصلی متعلق به دهه ۱۹۷۰ ، از پایین ترین بخش شرقی محوطه. کارهای زیادی نیاز بود تا تپه های اطراف بهتر به نظر برسند.

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد : نمایی امروزی با استفاده متریال فلزی به عنوان روکس نما

یک خانه تاریخی با بازگشتی درخشان در همپتون

وقتی معماران ایزاک به خانه ی ساحلی ساخته شده در سال ۱۹۸۷ رسیدند، مشتریان آنها فقط به دنبال این بودند که خانه قدیمی کمی مدرن تر و به روز تر به نظر برسد. با این حال، با توجه به تعمیرات متعدد و از هم گسیخته ای که خانه در طول سالها تحت تاثیر آنها قرار گرفته، در کنار آسیب های قابل توجهی که آب به ساختار خانه وارد کرده بود، تشخیص داده شد که نیاز است بازسازی از کف تا بالا انجام شود. بعد از تعمیر اسکلت بنا، بازسازی و طراحی خانه برای یک زندگی مدرن و راحت انجام شد.

باسازی خانه های قدیمی

قبل: نگاهی به نمای اصلی خانه. حجم سمت راست دارای دودکش تنها بخش خانه بود که حفظ شد. بقیه بخش های خانه از نو بازسازی شدند.

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد : حذف بام شیبدار و استفاده از سطوح صاف وتمیز.

 

خانه  Seward Park

باسازی خانه های قدیمی

قبل: این خانه متعلق به سال ۱۹۶۴ با اینکه نمای بیرونی خوبی داشت، اما آشپزخانه آن تاریک، شلوغ و ناکارآمد بود.

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد: معماران آشپزخانه را به صورت فضاهای کارکردی متصل به هم طراحی کردند

 

که توسط کانتر به هم وصل شده اند. این رویکرد به معاران کمک کرد تا بدون تغییر ظاهر خانه، فضای قابل استفاده را افزایش دهند. همچنین به ایجاد ارتباط بصری بین آشپزخانه و نشیمن، در حالی که این دو فضا با استفاده از کابینت ها از هم جدا شده اند، کمک کرد.

دوپلکس Capitol Hill

باسازی خانه های قدیمی

قبل:در طرح اصلی، آشپزخانه دارای محدوده معینی نبود، فضای کافی برای نگهداری وسایل وجود نداشت و برای سبک زندگی صاحبان خانه ایده آل نبود.

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد : استفاده از مصالح جدید و باز کردن فضا با برداشتن تیغه ها.

برای ایجاد محدوده معین، معماران یک جزیره ی دارای میز اضافه کردند تا فضای آشپزخانه گسترده تر و حریم آن مشخص شود.آنها از مصالح صنعتی استفاده کردند تا مکمل بخش های دیگر خانه باشد.

کابینی با سقف شیروانی،

جدیت اسکاندیناویایی را به رخ می کشد.این خانه به شکل حرف A  ،۳۰ سال قبل توسط صاحبش ساخته شده بود. زمانی که خانه به نوه اش به ارث رسید او با علاقه به مدت یک سال به نوسازی خانه پرداخت. خطوط صاف و دکور مدرن- روستایی را از میراث اسکاندیناویایی خود الهام گرفت و تلاش کرد تا میان فرم A شکل سنتی و طراحی جدیدش تعادل ایجاد کند. برای مدرن تر و روشن تر کردن فضای داخلی، دیوار ها را با رنگ سفید نقاشی کرد و نشیمن، سالن طبقه بالا، سه اتاق خواب و ۲ حمام  را با کفسازی جدید، فرش و وسایل جدید بازسازی و طراحی کرد.

 

باسازی خانه های قدیمی

قبل: آشپزخانه قبل از بازسازی.

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد: جهت قرارگیری فضای کار آشپزخانه تغییر کرد و نور طبیعی از طریق پنجره های شیب دار بهتر به محل پخت غذا می رسد.

 

آپارتمان قدیمی در بارسلونا رنگ و روی تازه می گیرد

آپارتمان قدیمی با سقف بلند، دیوار های محکم و پنجره های کرکره ای بزرگ، از مد افتاده اما خوش ساخت بود. با این حال طرح اولیه بسیار تاریک و فشرده بود. با کمک  برنامه ریزی دقیق و طراحی خلاقانه، تیم طراحی از انتظارات فراتر رفته و توانستند تغییرات جذابی به وجود بیاورند.

باسازی خانه های قدیمی

قبل:طراحی تاریک آپارتمان بارسلونا

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد:در قسمت ورودی بعد از بازسازی، نور توسط یک گوی شیشه ای مینیمال تامین شده، که در کنار یک باز شدگی در دیوار که به نشیمن دید دارد، قرار گرفته است

بازسازی خانه قدیمی با بودجه محدود در مکزیک

معماران مکزیکی این خانه ۴۰ ساله را باز سازی کردند. از آنجا که این خانه طبق مقررات ساخته نشده، از نظر کمبود فضا، نور، تهویه و حریم خصوصی دچار مشکلاتی بود.صاحب خانه، به دنبال فضای حسی بیشتری برای خانواده خود بود و گروه معماری با توجه به بودجه محدود و کمک گرفتن از سه شرکت مکزیکی— تولید کننده سرامیک ساختمانی، سازنده رزین های سیمانی و تولید کننده محصولات ساختمانی– توانستند خانه ای روشن، دارای تهویه مناسب و حریم خصوصی را در مساحت ۱۲۰۵ فوت مربع طراحی کنند.

باسازی خانه های قدیمی

قبل: فضای داخلی خانه قبل از بازسازی

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد: استفاده از مصالحی ساده مانند آجر، بتن، کاشی و چوب، جوی گرم و معاصر در خانه ایجاد می کند.

 

تبدیل استودیوی هنری به خانه ای دلباز

این بنا در اصل یک گاراژ ۴۸۴ متر مربعی ساخته شده در سال۱۹۵۰ بود که ۲۰ سال بعد  برای یک نقاش فرانسوی به یک دفتر کار دارای آشپزخانه، فضای خواب و حمام تبدیل شد. در سال ۲۰۱۴ دختر بزرگ او دفتر کار را به ارث برد و نصمیم گرفت آن را به خانه تبدیل کند. پس از ۲ سال نتیجه ی تغییرات شامل یک فضای نشیمن مینیمال با پلان باز، یک اتاق خواب دارای حمام، یک اتاق مهمان  با پارتیشن های متحرک و یک حمام بود.

باسازی خانه های قدیمی

قبل: خانه قبل از بازسازی در سال ۲۰۱۴

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد: پنجره ها و نور طبیعی از نمای غربی نور فراوانی را در طول روز به داخل می آورند.

 

تغییرات اساسی در حمام از مد افتاده در ۶ هفته

یک طراح گرافیک بعد از نقل مکان به خانه جدیدش تصمیم گرفت حمام قدیمی آن را بازسازی کند.از آنجا که او ۶ هفته برای این کار زمان داشت، موفق شد فضا  را به شکلی کاملا غیر قابل تشخیص تغییر بدهد.

باسازی خانه های قدیمی

قبل: حمام اصلی شدیدا کوچک و فشرده و کسل کننده بود.

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد: او از چوب سدر رنگ شده استفاده کرد تا با دیگر عناصر چوبی در حمام بازسازی شده همخوانی داشته باشد.

تغییرات جادویی در خانه شهری تاریخی در نیویورک

زمانی که خانه قدیمی متعلق به سال ۱۸۲۸ نیاز به تعمیرات پیدا کرد، صاحب خانه های فعلی که هر دو هنرمند هستند از معماران خواستند خانه شان کمی مدرن تر به نظر برسد و همزمان به تاریخ غنی خانه نیز اخترام گذاشته شود. معماران با توجه به گذشته به دنبال ایجاد لایه ای از طراحی بودند که در طول سالها تکامل یافته است. طبق توضیحات معمار “مالکان به طور مشخص یک خانه مدرن نمی خواستند و نمی خواستند آن را به سبک قدیمی اش برگردانند، و به دلیل بازسازی قبلی خانه، جزییات اصلی خانه از بین رفته بود– آنها نمی خواستند سعی کنند خانه را به یک اثر از یک دوره تاریخی تبدیل کنند.” فضای تخریب شده داخلی برای معماران مثل یک تخته سنگ خالی در نظر گرفته شد. در حالی که تعدادی از اساسیه توسط صاحب خانه ها حفظ شده بود، بسیاری از عناصر پروژه به صورت سفارشی برای خانه ساخته شد. 

باسازی خانه های قدیمی

قبل: بزرگترین مانور معمار در نوسازی تغییر جای راه پله برای ایجاد آشپزخانه ای بزرگتر بود.از این زاویه، می توانید بخشی از آشپزخانه را ببینید که یخچال را در خود جا داده است.

 

باسازی خانه های قدیمی

بعد: نشیمن کاملا بازسازی شده در حال حاضر با یک پلان باز شامل آشپزخانه، غذاخوری و نشیمن است.

تبدیل خانه با ارزش دهه ۱۹۵۰ به خانه ای جذاب و مدرن در سیاتل

وقتی مشتریان با گروه معماری SHED برای بازسازی خانه محقر ساخته شده در سال ۱۹۵۷ خود مشورت کردند، قصد به وجود آوردن تغییرات کلی نداشتند. آنها به سادگی به دنبال راهی برای برجسته کردن جذابیت های قدیمی خانه بودند، در حالی که می خواستند یک احساس مدرن و جدید نیز در آن به وجود بیاورند. معمار این چالش را پذیرفت و تا جایی که ممکن بود عناصر طراحی اصیل  خانه را حفظ کرد. با همکاری نزدیک صاحب خانه ها و طراحان، خانه بازسازی شد و چهره ی جدیدی به خود گرفت

باسازی خانه های قدیمی

قبل: برای اطمینان از اینکه عناصر قدیمی خانه حفظ شده اند، طراحان به دقت آنها را تعمیر کردند، در عین حال بعضی فضا ها را نیز بازسازی کردند.

باسازی خانه های قدیمی

بعد: حالا آشپزخانه مدرن بازسازی شده به یک فضای باز و بزرگ با پنجره هایی رو به درختان دید دارد.

بازسازی خانه در مشهد

.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *