دیزاین منزل در مشهد
دیزاین منزل در مشهد
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸
باسازی خانه های قدیمی
بازسازی خانه های قدیمی و تبدیل آن به یک خانه مدرن
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸
نمایش همه

مشاوره دکوراسیون در مشهد

مشاوره دکوراسیون در مشهد

مشاوره دکوراسیون در مشهد

امر طراحی و دکوراسیون به دلیل اثبات ایجاد تغییر در میزان بازدهی کاری و نیز تزریق گرما و نشاط به فضای خانه توانسته رفته رفته بیشتر از گذشته جایگاه خود را بین مهندسین و مردم باز کند، اگر شما هم به دنبال یک طراحی مناسب و زیبا برای فضای خود هستید پیشنهاد می کنیم با زیباست شرکت مشاوره دکوراسیون در مشهد ما تماس حاصل فرمایید.

ورودی، فضای ارتباطی مابین دنیای بیرون و آشیانه گرم و نرم شما است. در این مکان است که افراد و انرژی های داخل و خارج دکوراسیون داخلی می شوند. از نظر فنگ شویی، در ورودی، دهانه خانه است زیرا انرژی “چی” (انرژی حیاطی مکان ها) پس از ورود از در بلافاصله در تمام اتاق ها پراکنده شده و در زندگی اشخاص جریان می یابد. توجه ویژه به ورودی اصلی هر خانه و مجتمع مسکونی الزامی است. ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل کرد.آسانسور، راه پله ها و راهروی ساختمان باید روشن و از عرض کافی برخوردار باشند. دقت در کیفیت پوشش کف راهروها، پوشش دیوارها و نوع روشنایی آن ها بسیار مهم است. ورودی داخلی نیز باید تا حد امکان وسیع، روشن و خلوت باشد تا انرژی”چی” بتواند بدون محصور شدن وارد شود و آزادانه حرکت کند. بنابراین از گذاردن رخت آویز برا آویزان کردن لباس در این فضا خودداری کنید مگر این که آن ها را داخل کمد یا گنجه مخصوص این کار جای دهید. کفش ها نیز به همین ترتیب در جاکفشی چیده شوند.

برای بازسازی ساختمان نیاز به گرفتن مشاوره دکوراسیون وجود دارد؟

اگر می دانید از پس رنگ بندی ها، متریال ها و انتخاب های مناسب نور بر می آید لازم است بدانید که چندین مدرک برای طراحی و سال ها تجربه کار نیاز است تا به عنوان یک طراح شروع به فعالیت کرد پس پیشنهاد می کنیم این کار را دست کم نگیرید و با گرفتن مشاوره دکوراسیون در مشهد فضای خود را به مهندسان و متخصصان این کار بسپارید.

برای بازسازی ساختمان نیاز به گرفتن مشاوره دکوراسیون وجود دارد؟

برای بازسازی ساختمان نیاز به گرفتن مشاوره دکوراسیون وجود دارد؟

اگر ورودی شما کوچک و تاریک است انرژی “چی” برای داخل شدن به بخش های مختلف خانه دچار مشکل خواهد شد. زیرا این مکان باید از روشنایی کافی برخوردار باشد. در این صورت امکان نصب یک لوستر با کریستلا های کوچک باعث افزایش “چی” مثبت و مفید می شود اما اگر این کار با سبک دکوراسیون شما سازگاری ندارد از لامپ های هلاوژن یا نورافکن های کوچک چند جهته استفاده نمایید (دکوراسیون داخلی و نور را به چهارگوشه ورودی پخش نمایید). بهتر است شب ها به ویژه در زمستان چراغ ها روشن باشند. برای اینکه ورودی بزرگتر و روشن تر به نظر برسد رنگ روشن و درخشان برای دیوارهای این مکان انتخاب کنید و باز هم توجه داشته باشید هرچه اثاثیه کمتر باشد این فضا آزادتر و بازتر می شود. اگر ورودی کوچک است یک آینه بزرگ در این مکان نصب کنید ولی مراقب باشید که آینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویی این کار انرژی های مثبت را بازپس می فرستد.

رنگ سفید مبلمان و آباژور و دیوارها بسیار زیباست. استفاده از قفسه کتاب، تابلوهای کوچک و رنگ قهوه ای کف و میزها بسیار ایده ال است. تابلوهای نصب شده در دو طرف ورودی، به مفهوم نشیمن بودن اتاق خیلی کمک می کند.

چگونه انتخاب مناسبی برای لامپ ها داشته باشیم؟

اغلب افراد هنگام خرید لامپ های رومیزی و پایه دار فریفته ظاهر آن می شوند، هرچند تاثیر ظاهر زیبای اینگونه چراغ ها غیر قابل کتمان است ولی چنین چراغ هایی باید همان قدر که زیبا جلوه می کنند کار کرد خوبی نیز داشته باشند؛ مثلا نور مطلوبی برای انجام کار و مطالعه تامین کنند. بهترین ارتفاع برای این دسته از چراغ ها بین ۱٫۲ تا ۱۲۳ سانتی متر از لبه پایینی سایه تا کف است.

انتخاب چراغ های قابل تنظیم برای تامین نور مناسب مطالعه و هم چنین در جایی که میزهای کنار مبل ارتفاع یکسانی ندارند گزینه خوبی به شمار می رود. هم نشینی طرح و رنگ چراغ ها با محیط اطراف از دیگر نکات مهم در انتخاب چراغ مناسب هست به عنوان مثال طرح های دارای نقش و نگار با جزئیات فراوان انتخاب مناسبی برای افراد کلاسیک پسند است. می توانید برای مکان هایی که احتیاج به نور بیشتری دارند از چراغ های پایه دار منحنی با بهره گیری به خصوص در فضا استفاده نمود.

انتخاب لامپ مناسب | مشاوره دکوراسیون در مشهد

انتخاب لامپ مناسب | مشاوره دکوراسیون در مشهد

از جمله عوامل مهم دیگر که در چیدمان اتاق نشیمن موثر است نورپردازی است. اتاق نشیمن محلی است که در تمام ساعات روز برای صرف غذا، پذیرایی میهمان های صمیمی، تماشای تلویزیون و …. مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه نورپردازی، احساس آرامش یا عدم احساس امنیت، شاد بودن یا دلگیر بودن را به حاضرین القا می کند. هم چنین می توان با نورپردازی مناسب، عیب و نقص محیط را پوشانید.

البته با توجه به این که اتاق نشیمن در منزل محل تجمع خانواده است، نحوه نورپردازی نیز باید به صورتی باشد که آرامش به حاضران القا شود. یک روش بسیار مناسب برای نورپردازی یک اتاق، استفاده از نورهای غیر مستقیم است که مستقیما روی صورت افراد و اشیاء سایه های تند ایجاد نکند است. بدین ترتیب با استفاده از سایه های ملایم، گرمی و صمیمیت خاص به فضا حاکم می شود.

برای تصمیم گیری بهتر انتخاب لامپ و نور مناسب شما پیشنهاد می کنیم با بخش مشاوره دکوراسیون در مشهد ما تماس بگیرید.

متریال های مناسب خود را چگونه انتخاب کنیم؟

در دکوراسیون داخلی هنگامی که تصمیم به انتخاب وسایلی برای خانه گرفته اید از جمله مهم ترین مسائلی که باید در نظر بگیرید، انتخاب رنگ و مدل مناسب، با توجه به کاربرد و جایگاه وسایل در هر گوشه خانه است. مثلا مبلمان برای اتاق نشیمن با توجه به پارچه، طرح و مدل مبل نسبت به کوچکی یا بزرگی فضا و تعداد نفرات خانواده انتخاب می شود. علاوه بر انتخاب مبلمان مناسب و راحت، پرده نیز فاصله ای بین وسایل داخل اتاق و فضای بیرون است که باید رنگ و طرح آن، مناسب با وسایل خانه و رنگ دیوارها باشد.

تمام وسایل یک اتاق نشیمن باید به صورتی بسیار راحت و به گونه ای انتخاب شود که علاوه بر هماهنگی و تناسب، ترجیحاً از رنگ های آرامش بخش و شادی آفرین و متناسب با روحیات و سلیقه افراد خانه باشد. البته بسیاری از مردم تصور می کنند که طرح های ساده آرامش بخش تر هستند و دکوراسیون داخلی یا برای یک سرویس مبلمان حتما باید از یک نقش پارچه استفاده شود و یا با انتخاب چند مدل رویه و چند مدل پارچه با طرح های متفاوت، خللی در نوع چینش ایجاد می شود! در حالی که می توان با استفاده از چندین مدل پارچه و رومبلی، با چینشی مناسب هر وسیله را در کنار وسایل دیگر به بهترین شکل جای داد. بدین ترتیب با استفاده از طرح های شلوغ با رنگ های هماهنگ، حتی می تان وسایل یک اتاق را با انواع پارچه، اما با رنگ های هم طیف انتخاب کرد.

این ها همه بخشی از نقطه نظر های کارشناسانه مهندسین طراح است اگر این مسائل برای شما کمی گیج کننده و عجیب است باید بگوییم حق دارید زیرا این کار طراحی امری دقیق و مهم است که نیازمند تجربه، مدرک آکادمی و دقت مهندسی است پس پیشنهاد می کنیم برای مشاوره دکوراسیون در مشهد با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *