معجزه چوب در طراحی دکوراسیون
طراحی دکوراسیون چوب در مشهد
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸
مشاوره دکوراسیون در مشهد
مشاوره دکوراسیون در مشهد
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۸
نمایش همه

دیزاین منزل در مشهد

دیزاین منزل در مشهد

دیزاین منزل در مشهد

اگر در فکر چیدمان فضایی هستید لازم است تا با بعضی ازاصول آشنایی پیدا کنید. مثلاً کاربردی که از فضا صورت می گیرد، توجه به موقعیت از لحاظ روانشناختی، شناخت متداول ترین سبک ها در طراحی، روانشناسی رنگ، محل قرارگیری، شناخت کادر(دیوار)، شناخت ارگونومی، تأثیر نور در فضا و… اما اگر این موارد برای شما ملال آور است بهتر است تا یک تیم حرفه ای و مسلط به امر دیزاین منزل در مشهد را برای خود پیدا کنید. زیباست دراین زمینه شما را همراهی میکند

قاعده های مرسوم در طراحی فضای کلاسیک به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

قاعده های مرسوم در طراحی فضای کلاسیک

قاعده های مرسوم در طراحی فضای کلاسیک

  1. طراحی انگلیسی، در این طراحی خطوط مستقیم اصل تعیین کننده این طراحی به شمار می روند، این سبک شامل طراحی های ویلیام اندمری (ویلایی رسمی) کوئین آن )کوچک رسمی) جورجین (کاملاً رسمی) برادران آدامز (حالت رومی) و چپن دیل (فضای اصیل) هپل رایت (حس خنثی) شرایتون (کارهای لولا دار) و سبک ریجبنی (مشکی و طلائی) می باشد؛
  2. طراحی فرانسوی، طراحی ای عجین شده با خطوط منحنی و شامل سبک های باروک (بیشترین امکان استفاده از تزئینات) روکوکو (تزئینات کمتر از باروک) امپایر (امپراطوری) ویکتورین (راحتترین سبک) تقسیم بندی می شود. سبک مدرن که کاربردی خالقانه دارد و سبک روستیک (روستایی و ویلایی) هم از دیگر سبک های متداول در چیدمان می باشد.

اصل کلی و مهم در هر طراحی صحیح برای دیزاین منزل در مشهد، بکارگیری تمام حواس انسان است. حس بویایی: یکی از حواس پنج گانه انسان و با ارتباط مستقیم با مغز می تواند روی حس و حالتان تاثیر خاص خود را داشته باشد.)رنگ خوش بو: مثل صورتی)، (رنگ آرام: مثل کرم) حس شنوایی: عایق صدا (شیشه دوجداره و…) حس لامسه: ایجاد هماهنگی بین جنس متریال ها (فضا استیل، فرش بذر دار باشد). حس بینایی: تعادل (تقارن: فضای کالسیک، نا متقارن: فضای مدرن، شعاعی: صمیمیت) هماهنگی در رنگ، بافت، اندازه، فرم، جهت، جزئیات، ریتم تکراری، متناوب، رشد (مهمترین).

نکته مهم: تغییر در هندسه، بافت، اندازه، رنگ، جهت قرارگیری در نقطه تقاطع و اتصال هاست.

نکات مهم دیزاین منزل در مشهد:

وحدت و یکپارچگی : تئوری طراحی از یکپارچگی به عنوان راهی یاد می کند که در آن، عناصر با ترکیب در یکدیگر رابطه متقابل دارند. یک طرح بندی واحد به جای شناخته شدن با اجزای جدا از هم به عنوان یک مجموعه توصیف می شود.

نکته حائز اهمیت این است که امر وحدت و یکپارچگی در طراحی نکات بعدی را شامل می شود یعنی شما باید از رنگ، نور، متریال ها و سایر موارد استفاده کنید تا بتوانید هماهنگی مناسب را به وجود آورید.

انواع نور: مکان قرار گیری و نحوه تابش (شاندلیا و اسکونس) از مواردیست که باید به آنها توجه کرد. اولین دیوار که در چیدمان بسیار مورد توجه و در دید انسان می باشد، دیوار و پنجره کانونی است.

 ورودی منزل:

توصیه می شود برای دیزاین منزل در مشهد، اگر ورودی خانه و منزلتان با پله مان شروع می شود از رنگ های کرم و اگر با حیاط شروع می شود از رنگ های سرد (سبز) استفاده کنید. از نکات حائز اهمیت دیگر در باب انتقال حس گرما و سرما به افراد درون خانه، استفاده از فضای مستطیلی خانه(حس سرما) و بافت زبر(حس گرما) است.

دیزاین منزل در مشهد | ورودی منزل

دیزاین منزل در مشهد | ورودی منزل

 آشپزخانه:

اصول ساخت آشپزخانه ها را معمولاً با توجه به تعداد اتاق خواب ها مشخص می شود. آشپزخانه ال شکل(دو ضلع با عنصر اصلی در وسط) معمولاً برای ۱ تا۳ خواب استفاده می شود. آشپزخانه UV برای ۳ تا ۵ خوابه است. آشپزخانه جزیره بیشتر در طراحی منازل ۵ خواب به بالا مورد استفاده قرار می گیرد. اگر فاضای نسبتاً بزرگی در اختیار دارید اولویت ما استفاده از مدل جزیره و بعد UV است. کف آشپزخانه می تواند سرامیک کفپوش یا پالستیک باشد. رنگ آشپزخانه هم بهتر است گرم تا میانه باشد. دیوار آشپزخانه عایق رطوبت تا ۸۰ سانت، فضایی با دو کابینت تزئینی در وسط همراه با سقف قابل شستشو باشد. ورودی آشپزخانه ۱ متر تا ۱/۱ طول پنجره بلندتر از ۲ متر. از پیشنهادات ما برای فضای آشپز خانه شماست.میتوانید مقاله ما را در زمینه بازسازی آشپزخانه ، چگونه یک آشپزخانه ایده آل داشته باشیم را مطالعه کنید.

پیشنهادات ما برای مکان سرویس بهداشتی نزدیک در ورودی است، از نکات ساخت سرویس بهداشتی می توان به ضد آب، عایق صدا بودن اشاره کرد. عناصر اصلی: روشویی، وان، توالت.

 نور حمام:

 نور حمام | دیزاین منزل در مشهد

نور حمام | دیزاین منزل در مشهد

استفاده از نور زرد برای بالای آینه، وان و دوش. سقف نسبت به سایر مکان های خانه حتماً باید کوتاهتر باشد. بهترین کفپوش حمام سرامیک است. در فضای بزرگ از کاشی استخری هم می توان استفاده کرد.

نشیمن:

اصول مهمی که در طراحی فضای  نشیمن مورد توجه است مدوربودن، استفاده کردن یا نکردن از مبل های حجیم با کوسن های زیاد است مبل پذیرایی: دسته چوبی، نرمی کمتر. برای جداسازی نشیمن از پذیرایی می توانیم مبل ها را پشت به پشت بگذاریم. برای کوچک کردن فضای بسیار بزرگ از رنگ و متریال بافت دار و سقف کاذب استفاده می کنیم. بایدتوجه داشت که راحت ترین سبک برای نشیمن استفاده از مبلمان “مدرن” است. استفاده ازچرم گوسفندی و پوست کروکودیل روشن تداعی گر فضای زنانه وچرم گاوی و پوست کروکودیل تیره تداعی گر فضای مردانه است.

اتاق نشیمن | دیزاین منزل در مشهد

اتاق نشیمن | دیزاین منزل در مشهد

نورپردازی در نشیمن به سه حالت عمومی یا محیطی یا دکوراتیو است که البته با توجه به اینکه نشیمن نور کمتری از پذیرایی دارد می توان نور دکوراتیو را حذف کرد.

بافت و رنگ شومینه باید تقریباً متفاوت از متریال های دیگر باشد برای تعریف نور بالای دیوار شومینه می توانید از نور های زرد و یا سفید ملایم استفاده کنید. عناصر اصلی در چیدمان اتاق مستر عبارت است از: تخت خواب، کمد، میز توالت. عناصر اصلی در چیدمان اتاق نوجوان: تخت خواب، کمد، مطالعه، آینه. عناصر اصلی در چیدمان کودک و نوزاد: تخت خواب، کمد، بازی، میز، مطالعه،فرش و پرده دولایه است.

به طور کلی :

چیدمانی با سبک کلاسیک راحتی و آسایش را با خود به همراه دارد. قراردادن تخت خواب به سمت قبله آرامش و اثرات باید نور منعطف روحی مثبت دارد . یکی از نکات مهم در نورپردازی این است که حتما و قابل تغییر باشد. تابلوها را طوری نصب کنید که هم در حالت نشسته و هم ایستاده بخوبی قابل مشاهده باشد. در طراحی رنگ برای اتاق کودکان بهتر است جنسیت و آرامش بخشی رعایت شود. این نکاتی است که شما برای دیزاین یک منزل به آن احتیاج خواهید داشت اگر تصمیم گیری برای شما سخت شده پیشنهاد می کنیم با مشاوران شرکت ما در زمینه دیزاین منزل در مشهد تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *