راهنمای کامل و گام به گام طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه (همراه با تصاویر)

دکوراسیون پذیرایی کوچک
توصیه های طلایی برای دکوراسیون پذیرایی کوچک
دی ۷, ۱۳۹۷
طراحی اتاق کودک و نوزاد با بودجه مناسب
تغییر دکوراسیون اتاق کودک با کمترین هزینه ؛ اتاق خوابی متفاوت
اسفند ۳, ۱۳۹۷
نمایش همه

راهنمای کامل و گام به گام طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه (همراه با تصاویر)

استفاده از رنگ در طراحی دکور آرایشگاه زنانه

شاید تعدادی از کاربران زیباست در حال برنامه ریزی برای بازگشایی یک سالن زیبایی یا ایجاد تغییرات در سالن زیبایی فعلی خود باشند و به این فکر کنند که چگونه مشتریان بیشتری جذب کنند.

در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه عوامل متعددی باید در نظر گرفته شوند. آیا محیط سالن برای مشتریان راحت است؟ نورپردازی برای کار با رنگ مناسب است؟ آیا کارکنان می توانند به خوبی کار خود را انجام دهند؟

استفاده بهینه از فضا و طراحی صحیح و مناسب برای بهتر به نظر رسیدن محیط، در زمان مشخص و با بودجه مورد نظر، می تواند یک درخواست بزرگ برای طراحی سالن زیبایی کاربردی و جذاب به نظر برسد. برای موفقیت سالن زیبایی تان باید به عناصر طراحی داخلی مثل : لوازم کار ، مبلمان ، ارتباط بخش های سالن با یکدیگر و فضای مورد نیاز هر قسمت  اهمیت بدهید. در این مطلب خواهیم فهمید برای طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه با ویژگی های بالا چه کارهایی باید انجام شود، چقدر هزینه لازم است و در نهایت چگونه به نظر خواهد رسید.

چگونه یک سالن زیبایی طراحی کنیم

انتخاب محل مناسب برای آرایشگاه

انتخاب محل مناسب برای افتتاح سالن زیبایی یکی از کلیدهای موفقیت است. اگر می خواهید شانس بیشتری برای موفقیت داشته باشید ، زمانی را به پیدا کردن مکان مناسب اختصاص دهید. محلی را پیدا کنید که رفت و آمد در آنجا زیاد است، ترافیک ندارد و دسترسی به آن آسان است. و  حالت ایده آل این است که پارکینگ هم در آن نزدیکی وجود داشته باشد. با این فکر که بعدا جای بهتری پیدا خواهید کرد جایی را انتخاب نکنید ، چون از این کار پشیمان خواهید شد. بله، ممکن است مجبور باشید برای شروع کسب و کار جدید خود صبر کنید و حتی ممکن است  اجاره بیشتری پرداخت کنید اما سالن جدید شما بیشتر در معرض دید قرار می گیرد و مثل آهنربا مشتریان و عابران پیاده را جذب می کند.

طراحی نقشه مناسب در دکوراسیون آرایشگاه کوچک زنانه

خواندن مجلات و جستجو در اینترنت برای پیدا کردن ایده های طراحی، می تواند یک نقطه شروع خوب باشد. اما سالن ها درابعاد و اندازه ها متفاوتند، بنابراین آنچه در یک سالن عالی به نظر می رسد، لزوما برای سالنی دیگر مناسب نیست. مبلمان، نحوه استفاده از رنگ ها و نوع نورپردازی از عوامل بسیار مهم در طراحی دکوراسیون آرایشگاه کوچک زنانه هستند. همه ی محوطه ها برای طراحی باز به اندازه کافی بزرگ نیستند اما برای یک فضای بزرگ هم مزایا و مشکلات به اندازه یک فضای کوچک وجود دارد. میز کار های بیشتر، درآمد بالقوه بیشتری را برای سالن شما به ارمغان می آورد اما نباید با افزایش تعداد میز کار در فضا ازدحام ایجاد کنید.برای جدا کردن فضا ها می توانید اختلاف ارتفاع ایجاد کنید.

طراحی پلان آرایشگاه زنانه

طراحی پلان آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی

طراحی عملکردی و فضای کافی در طراحی دکوراسیون آرایشگاه کوچک زنانه

وقتی برای فضای داخلی سالن زیبایی برنامه ریزی می کنید، اطمینان حاصل کنید که فضا را با تعداد زیادی صندلی شستشو، میز کوتاهی مو و اتاق های درمانی بیش از حد پر نکنید. در هنگام طراحی نقشه ممکن است شما فکر کنید فضای کافی برای همه ی این ها را دارید، اما زمانی که مبلمان را در جایشان قرار می دهید ، فضای شما کاملا محدود می شود. آیا کارکنان شما بدون برخورد کردن به مشتریان یا دیگر همکاران می توانند حرکت کنند؟ آیا فضای کافی برای قرار دادن وسایل کارشان دارند؟ آیا فضای کافی برای حرکت دادن چرخ دستی ها، صندلی یا چهارپایه ها در اطراف طبقه اصلی وجود دارد؟ چند نکته برای طراحی نقشه سالن زیبایی:

-میز های کار باید از مرکز یکدیگر حداقل ۱٫۲متر فاصله داشته باشند.

-در جلوی میز کار برای آرایشگر ۱٫۵ متر فضا لازم است.

-در فضاهای کوچک از میز های یکسره استفاده کنید تا همزمان مشتریان بیشتری پشت آن جا بشوند.

طراحی اریاشگاه زنانه و سالن زیبایی عملکرد و کارایی

درطراحی یک سالن زیبایی باید راحتی و سرعت عمل پرسنل رعایت شود

نقش نور پردازی در دکوراسیون آرایشگاه زنانه

روشنایی سالن زیبایی باید برای آرایشگران و کارکنان مناسب باشد.شما باید اطمینان حاصل کنید که فضا برای آرایشگرها و درمانگران به اندازه کافی روشن باشد تا هنگام کوتاه کردن، رنگ کردن و حالت دادن موهای مشتریان، بتوانند به خوبی ببینند. برای ایجاد فضای مناسب، از شیوه های مختلف نورپردازی استفاده کنید. در بالای هر میز کار روشنایی مناسب قرار دهید و نور محیطی را با چراغ های دیواری تکمیل کنید. مثلا  در محل کاشت یا طراحی ناخن باید روشنایی به مقدار کافی تامین شود اما در اتاق ماساژ انتظار چراغ های کم نور و شمع ها را داریم.

طراحی آرتیشگاه زنانه و سالن زیبایی نورپردازی

استفاده از رنگ در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

از رنگ ها به طور موثر استفاده کنید زیرا بدون کاهش دادن فضا قسمت های مختلف را از هم تفکیک می کند. از ۲ یا ۳ رنگ به عنوان رنگ غالب استفاده کنید و آن را در تمام سالن زیبایی مثلا در مبلمان، تجهیزات آرایشگاه، قاب ها و دیوار ها تکرار کنید. استفاده از مبلمانی با رنگ های درخشان مثل صندلی های قرمز در ترکیب با دیوار های سفید جلوه ای چشمگیر و جذاب  ایجاد می کند و، طراوت و سرزندگی را به سالن زیبایی شما می آورند.

طراحی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی انتخاب رنگ و ترکیب رنگی

گل و گیاهان

می توانید از گلهایی که با این ترکیب رنگ همخوانی دارند در فضا استفاده کنید. اگر در سالن نور کافی برای رشد گیاهان را دارید از گلدان های طبیعی و در غیر این صورت از گل مصنوعی استفاده کنید.گل های شاخه ای طبیعی هزینه زیادی برای شما در برخواهند داشت.

طراحی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی استفاده از گیاهان سبز

استفاده از گیاهان سبز در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی

نقش مبلمان در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

مبلمانی بخرید که با تم رنگی و طراحی سالن همخوانی داشته باشد.به عنوان مثال اگر تم رنگی شما صورتی و قهوه ای باشد می توانید در قسمت انتظار یک مبل راحتی صورتی و یک صندلی قهوه ای قرار دهید.

طراحی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی طراحی مبلمان

سبک طراحی

دوباره اطمینان حاصل کنید که تم و مبلمانی که انتخاب می کنید برای مشتریان تاثیر گذار باشد. برای مثال، سلیقه یک مشتری جوان در یک شهر بزرگ با سلیقه یک خانم مسن روستایی متفاوت خواهد بود. بر اساس کاری که در سالن انجام می دهید، دکور مناسبی انتخاب کنید. باید در نظر بگیرید که چه نوع کفپوش و نورپردازی برای سالن شما بهتر است و باید در طراحی سالن اصلی و اتاق های کوچک تر از یک سبک پیروی کنید تا طراحی داخلی در همه جا یکپارچگی خود را حفظ کند.

برای مثال استفاده از سبک آسیای شرقی در دکوراسیون آرایشگاه زنانه به شما اجازه می دهد با استفاده از عناصر آرامش بخش مانند چوب طبیعی،گیاهان بامبو، چشمه های مصنوعی کوچک و پارتیشن هایی با طرح های آسیایی فضایی آرامش بخش برای اتاق ماساژ و استراحت ایجاد کنید.

طراحی داخلی آریاشگاه زنانه و سالن زیبایی به آسیای جنوب شرقی

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی به سبک آسیای جنوب شرقی

در بخش های تاریخی شهر می توانید از سبک های قدیمی استفاده کنید. ظاهر سنتی برای دکوراسیون آرایشگاه کوچک زنانه می تواند ایده خوبی باشد مثل استفاده از میز و صندلی هایی از جنس فلز براق و چوب گیلاس.

طراحی داخلی آریاشگاه زنانه و سالن زیبایی سبک سنتی

طراحی داخلی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی با سبک سنتی و خاورمیانه

در سبک مدرن، سنگ مرمر، سرامیک های زیبا، مبلمان براق و تمیز و رایحه ای از بهترین محصولات آرایشی همان چیزی است که به شما کمک می کند مشتریان سطح بالا را جذب سالن زیبایی تان کنید.

طراحی داخلی آریاشگاه زنانه و سالن زیبایی سبک مدرن

طراحی داخلی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی به سبک مدرن

جلب توجه

به فضای بیرون از سالن نیز توجه کنید. با استفاده از یک تابلوی زیبا برای معرفی سالن زیبایی و طراحی پنجره های جذاب ، باعث می شوید مردم شما را بیشتر بشناسند و مهم تر از همه ، مشتری شما بشوند.

طراحی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی جلب توجه در طراحی داخلی

نظم

یک سالن زیبایی نامرتب و به هم ریخته، غیر حرفه ای و آشفته به نظر می رسد. دقیقا همان چیزی که شما نمی خواهید مشتری در مورد شما و کارتان تصور کند. استفاده از گیاهان ناخوشایند وخشک کنار پنجره، مجله های پنج سال قبل و تزئینات بی استفاده در دکوراسیون آرایشگاه کوچک زنانه به شدت ممنوع است.

طراحی داخلی آریاشگاه زنانه و سالن زیبایی نظم در چیده مان

استفاده از کارهای هنری در طراحی دکوراسیون آرایشگاه کوچک زنانه

شما ممکن است بودجه خرید یک تابلوی نقاشی ارزشمند را نداشتته باشید اما کاغذهای دیواری، نقاشی های دیواری و پوستر ها ، راه حلی ارزان برای ایجاد حال و هوا و شخصیت در سالن زیبایی شما هستند.

طراحی داخلی آریاشگاه زنانه و سالن زیبایی استفاده از عناصر هنری در دکوراسیون

استفاده از عناصر هنری در دکوراسیون آرایشگاه زنانه

استفاده از لوازم تیره رنگ

بوجود آمدن در انواع لکه و آلودگی ها در آرایشگاه موضوعی اجتناب ناپذیر است و از این جهت استفاده از لوازم تیره تر، برای سالن زیبایی مو کارآمد تر به نظر می رسند. اگر شما واقعا رنگ روشن تری می خواهید می توانید از کاورهای شفاف صندلی استفاده کنید.

طراحی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی

استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی طراحی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی

فضا

فضای شما کوچک به نظر می رسد؟ یک دیوار را با آینه بپوشانید و با ایجاد خطای دید فضای خود را دو برابر کنید. اگر سالن شما سقف بلندی دارد از پرده های بلنداستفاده کنید تا کمی رنگ روی دیوارها بیاورید.

طراحی داخلی آریاشگاه زنانه و سالن زیبایی استفاده از آینه برای دکور فضاهای کوچک

استفاده از آینه برای دکوراسیون آرایشگاه کوچک زنانه

سرگرمی

یک تلویزیون در سالنتان قرار دهید. برنامه هایی را نمایش دهید که برای مشتریانتان جذاب باشد. برای مثال، شما ممکن است بخواهید یک شبکه که برای زنان برنامه می سازد را نمایش دهید.

طراحی داخلی آریاشگاه زنانه و سالن زیبایی استفاده از تلویزیون و یا موسیقی برای سرگرمی مشتریان

استفاده از تلویزیون و یا موسیقی برای سرگرمی مشتریان در طراحی داخلی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی

خلاق باشید

از نشان دادن خلاقیت خود خجالت نکشید. چرا دوباره از لوازم قدیمی سالن های زیبای استفاده نکنیم؟ مانند این تصویر، با کمی خلاقیت، تجهیزات و لوازم قدیمی شما می توانند دوباره به عنوان نقاط جذاب و جلب توجه کننده در طراحی دکوراسیون آرایشگاه کوچک زنانه مورد استفاده قرار گیرند.

طراحی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی استفاده از ایده های خلاقانه

طراحی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی با استفاده از ایده های خلاقانه

در طراحی دکوراسیون آرایشگاه کوچک زنانه به تمام فضاها توجه کنید

هر جایی که مشتریان می بینند یک بازتاب از کار شماست و لازم است آن را در نظر گرفته و به آن فکر کنید. شما هنوز هم می توانید با قرار دادن یک میز بار قهوه و چای  بهترین سالن زیبایی دنیا را داشته باشید. بر اساس تم طراحی در تمامی فضاها زیبایی و هماهنگی را حفظ کنید.

طراحی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی استفاده از طراحی برای کل فضاها

ورودی آرایشگاه زنانه

تاثیر گذاری کلید موفقیت است. ممکن است مشتری برای اولین بار و یا برای چندمین بار واردسالن شما شود، اما همیشه اطمینان حاصل کنید که ورودی شما دعوت کننده و تمیز باشد. یادتان باشد شمابرای تاثیر گذاری و ایجاد تصور اولیه تنها یک شانس دارید، پس آن را از دست ندهید. پیشنهاد ما قرار دادن یک میز پذیرش شیک در نزدیکی ورودی سالن زیبایی شما است. هنگامی که مشتریان وارد می شوند، باید برایشان مشخص باشد در کدام قسمت  باید وقت قبلی خود را پیگیری کنند. مطمئن شوید میز پذیرش مرتب و خالی از نامه ها، اطلاعات مشتریان و هرگونه به هم ریختگی است. در غیر اینصورت  ممکن است سالن شما برای مشتریان، غیر حرفه ای و نامرتب به نظر برسد. در صورت امکان، پذیرش و محل انجام کارهای آرایشی از یکدیگر فاصله داشته باشند تا مشتریان به حریم خصوصی یکدیگر  وارد نشوند. همچنین می توانید از فضای ورودی به عنوان محل انتظار استفاده کنید. تعدادی مجله در یک قفسه یا طبقه قرار دهید تا مشتریان هنگامی که منتظر شما هستند استراحت کنند. در این محل، محصولاتی که مشتریان می توانند خریداری کنند مثل شامپو و ست های هدیه را قرار دهید. حواستان باشد این محصولات را پشت میز پذیرش قرار ندهید زیرا مسئول پذیرش و میز مانع دیده شدن آنها توسط مشتریان می شوند.

یک عامل در جذب مشتری آرایشگاه طراحی خوب برای نما و سردرب ورودی است.

به مشتریانتان فکر کنید

سالن های موفق تصوری از مشتریان ایده آل خود دارند و سپس به آنها خدمات و قیمت هایی پیشنهاد می دهند که برایشان جذاب خواهد بود. همین موضوع در طراحی سالن زیبایی نیز کاربرد دارد. آیا مشتریان شما کسانی هستند که برای سلامتی و خوب بودن به دنبال ماساژ درمانی هستند؟ پس با استفاده از ویژگی آرامش بخش آب محیطی آرام برای مشتریانتان فراهم کنید تا در طول ماساژ  به آنها آرامش ببخشد.

نحوه طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه کوچک

در آرایشگاه و سالن زیبایی توجه به راحتی مشتریان حیاتی است

به روز باشید

استفاده از یک تم قدیمی می تواند یک انتخاب مناسب در طراحی دکوراسیون آرایشگاه کوچک زنانه باشد، اما مطمئن شوید که این تم قدیمی به گونه ای به نظر برسد که نشان دهد تصمیم طراح بوده است. یک ایده خوب برای اینکه طراحی سالن شما قدیمی به نظر نرسد دوری از انتخاب مبلمان از مد افتاده است. برای اینکه همیشه سالن زیبایی را روی مد نگه دارید بهتر است از یک سبک مدرن استفاده کنید نه سبک های گذشته.

طراحی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی استفاده از طراحی به روز و معاصر

طراحی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی با استفاده از طراحی به روز و معاصر

شما  می توانید برای داشتن یک سالن جذاب، شیک و منحصر به فرد، از بسته های طراحی دکوراسیون زیباسِت که بصورت کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه برای شما در نظر گرفته شده است استفاده کنید تا فضایی جذاب و منحصر به فرد برای مشتریان خود فراهم نمایید.

همچنین هرگونه سوال خود در خصوص دکوراسیون را در مشاوره رایگان دکوراسیون از ما بپرسید.

 

این مقاله توسط تیمِ تولید محتوا مجله‌ی زیباسِت تالیف و ترجمه شده است

(استفاده از مطالب مجله دکوراسیون زیباسِت با ذکر منبع بلامانع است)   

5 Comments

 1. ویسنا شمس گفت:

  سلام نکات خیلی خوبی بود لطفا برای قسمت پدیکور و سرشور و ورودی سالن زیبایی هم چند مدل و پیشنهاد بذارید ممنونم
  سالن زیبایی ویسنا شمس
  تهران-سهروردی شمالی-خیابان آپادانا روبروی قنادی تینا

 2. سلام سایت زیبا و قشنگی دارین ممنون میشم اگراز سایت من هم دیدن فرمایید و نظر دهید
  تجهیزات آرایشی
  http://www.ladymodkala.ir/product-category/لوازم-آرایشی/تجهیزات-آرایشی/

 3. vida گفت:

  واسه ارایشگاه ناخن هم مدل بذارین . سالن من۸۰۰ متره تازه خریدم. مدل های جذاب میخوام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *