طراحی دکوراسیون داخلی در مشهد
طراحی دکوراسیون داخلی در مشهد
فروردین ۲۹, ۱۳۹۸
اهمیت طراحی دکوراسیون اتاق کودک
اهمیت طراحی دکوراسیون اتاق کودک
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸
نمایش همه

چیدمان منزل در مشهد

چیدمان منزل در مشهد

چیدمان منزل در مشهد

با سلام خدمت همراهان زیباست .با مقاله چیدمان منزل در مشهد در خدمت شما هستیم .چیدمان منزل امروزه به یکی از مهمترین کارها و دغدغه های خانوده ها بخصوص خانم ها تبدیل شده است. با شنیدن واژه ی چیدمان بصورت ناخودآگاه مغز به سمت نظم و ترتیب سیر میکند و همانطور که از اسمش معلوم است چیدمان منزل به منزله ی کنار هم قرار گرفتن اشیا و اجسام خانه در کنار یکدیگر با نظم و ترتیب خاصی است.

 

در سالهای اخیر با توجه به صنعتی شدن کارها و همچنین روی آوردن مردم به زندگی شهری و رواج روز افزون این نوع زندگی در مشهد،اغلب کارها و حرفه ها از جمله ساختمان سازی هم به این سمت سوق یافته است.طبیعتا به دلیل ساخت ساختمان های بلند و آپارتمانی که به شدت در مشهد رونق یافته است با توجه به تعدد بیش از حد خانواده ها،مردم مجبورند از زندگی در خانه ها و منازل ویلایی و حیات دار دور و به زندگی در خانه های آپارتمانی روی آورند.

چیدمان منزل در مشهد

چیدمان منزل در مشهد

قرار دادن منظم وسایل خانه یا به عبارتی چیدمان منزل در مشهد یکی از ظریف ترین و پر اهمیت ترین نکته ها در دکوراسیون منزل است. مخصوصأ اگر فضای خانه به اندازه ای بزرگ نباشد که بتوان به راحتی در این باره تصمیم گیری کرد، باید با ظرافت بسیار دقیقی این چیدمان را انجام داد.
در این مقاله سعی داریم با شفاف سازی نکات و توضیح راه کارهایی درباره ی چیدمان منزل در مشهد به شما طراحان و دکوراتور های عزیز و همچنین خانم هایی که روی این مسئله حساسیت زیادی دارند کمک شایانی بکنیم.

اساسأ چیدمان در هر مکانی باعث با طراوت شدن و شادابی در آنجا می شود و خب طبیعی است که منزل که تنها پناهگاه انسان از خستگی ها و مشکلاتش است هم از نه تنها از این قاعده مستثنا نیست بلکه اهمیت دو چندانی نسبت به بقیه ی جاهایی که انسان در طول زندگی با آن سروکار دارد، دارد.پس در نتیجه با طراحی منظم و چیدمانی دقیق در منزل می توان روح تازگی و طراوت را در خانه دمید و منزل را به مکانی امن و آرامش بخش برای اعضای خانواده تبدیل کرد.

اصول و قوانین کلی چیدمان منزل در مشهد در منازل امروزی

همانطور که اشاره شد خانه های امروزی به دلیل عدم وجود فضای باز و کافی به دقت بیشتری برای طراحی نیاز دارند که در زیر برای مثال دو بخش از خانه را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.ضمنأ در نظر داشته باشید که این نکات برای چیدمان منزل در مشهد بسیار مفید و مثمر ثمر است.

۱- اتاق پذیرایی:

اتاق پذیرایی | چیدمان منزل در مشهد

اتاق پذیرایی | چیدمان منزل در مشهد

اتاق نشیمن با توجه به اینکه پر رفت و آمد ترین بخش خانه درطول روز است،برای چیدن وسایل در پذیرایی باید دقت خاصی شود.یکی از نکاتی لازم به ذکری که می شود درباره ی چیدمان منزل در مشهد مخصوصأ پذیرایی گفت پیدا کردن نقطه ی یعطف یا به عبارتی مرکز توجه برای این مکان است و پس از یافتن مرکز مورد نظر به چیدن وسایل می پردازیم.در زیر نکاتی در این باره را میبینید:

۱-ابتدا مرکز عطف اتاق نشیمن را یافته و سپس وسایل بزرگ مانند بخاری،شومینه،تلویزیون،مبلمان و … را در و بر آن قرار می دهیم.
۲-باید توجه داشته باشیم که تلویزیون باید در جایی مناسب قرا بگیرد تا اکثر نقاط خانه به آن دسترسی داشته باشند.
۳-همچنین محل مبلها باید طوری باشد که افراد خانه زیاد به هم نزدیک باشند.

۲-اتاق خواب:

اتاق خواب

اتاق خواب

بیشتر اتاق خواب ها امروزه با شکل و مایلی مشابه ساخته می شود و طبیعی است که برخی از این روش طراحی خسته میشوند.برای رهایی از این مدل چیدمان می شود نکات زیر را دنبال کرد

۱ –  تخت مهمترین عنصر در اتاق خواب است و با قرارگیری آن در جایی که فضای کافی برای تردد وجود داشته باشد می توان اتاق خواب را بزرگ تر جلوه داد.
۲ –  کمدها یکی از جا گیر ترین و در عین حال مهمترین بخش های یک اتاق خواب است.با انتخاب کمدهای دیواری یا کمدهایی با ابعاد کوچکتر می شود فضای اتاق خواب را بزرگ تر کرد.
۳ –  قرار دادن گیاهان و یا گلدان هایی برروی پنجره ی اتاق خواب یا بین تخت و کمد ها یکی دیگر از راهکار هایی است که می تواند به زیبایی اتاق خواب کمک کند.
۴ –  طراحی و انتخاب طرح های خاص و فانتزی برای وسایل ارزشمند خانه،از کارهایی است که شدیدأ در چیدمان منزل در مشهد می تواند سودمند باشد.

عناصر هنری

عناصر هنری | چیدمان منزل در مشهد

عناصر هنری | چیدمان منزل در مشهد

یکی از مواردی که در چیدمان منزل در مشهد کاربرد دارد استفاده از تابلوها واِلمان های هنری است که جلوه ی بصری خاصی دارند. رنگ سفید مناسبترین رنگ برای استفاده از آن در آثار هنری است.اگر رنگ سفید را در پس زمینه ی آثار به کار ببریم باعث میشود که توجه بیشتری نسبت به آنها جلب شود و به همین دلیلی است که اکثر دیوارهای اتاق ها به رنگ سفید است زیرا تاثیر وجود عناصر هنری روی دیوراهای سفید رنگ بیشتر است.برای مثال کافی است با نصب تابلوی تصویری زیبا از رنگ های شاد و متنوع بر روی دیواری که رنگ آن کاملا سفید است ، به زیبایی و شادابی اتاق افزوده و همچنین آنجا را به محیطی پر نشاط تبدیل کرد.باید این نکته را در نظر داشته باشیم که نسبت نصب تابلوهایی با ابعاد بزرگ بستگی به ابعاد دیوار های اتاق دارد.اگر دیوار اتاق و ابعاد آن کوچک باشد می توان بجای استفاده از یک تابلوی بزرگ روی آن از چندین تابلوی کوچکتر با ابعاد مختلف استفاده کرد و بالعکس که البته همین موضوع هم خود به سلیقه ی شخصی انسان بستگی دارد.
در هر حال اگر میخواهید در چیدمان منزل سلیقه به خرج دهید ، این کار یکی از بهترین کارهاست.

استفاده از کفپوش هایی با رنگ و طرح های ساده

استفاده از کفپوش هایی با رنگ و طرح های ساده

استفاده از کفپوش هایی با رنگ و طرح های ساده

اگر میخواهید به زیبایی منزل خود اضافه کنید می توانید با استفاده از فرش ها یا کفپوش هایی با طرح های ساده یا رنگ های خنثی این کار را انجام دهید. با در نظر گرفتن رنگ های همسان و هماهنگ با یکدیگر و وسایل خانه ، این گزینه یکی از بهترین گزینه ها برای تقویت نظم در چیدمان منزل در مشهد است.مثلا می توانید از کفپوش هایی با رنگ روشن از جمله سفید، کرم و یا … استفاده کرد و در عین حال از فرش هایی با طرح های هماهنگ با آن بطوری که از لحاظ بصری جلوه ی زیبایی داشته باشد استفاده کنید.

در صورتیکه خانه آپارتمانی دارید می توانید مقاله راهنمای چینش دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی را نیز مطالعه کنید

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *