ایده کاربردی جذاب ارزان برای تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی
۹ راهکار ساده و ارزان برای داشتن اتاق پذیرایی جذاب و پر از رنگ
بهمن ۲۸, ۱۳۹۶
نمایش همه

تزئین اتاق پذیرایی با استفاده از آثار هنری

نقش-قاب-عکس-در-دکوراسیون

قبلا در مورد نکات چیدمان صحیح مبلمان در اتاق نشیمن و پذیرایی صحبت کردیم. اکنون چیدن مبلمان به اتمام رسیده و زمان آن رسیده است تا شما لوازم و تزیینات و آثار هنری  خود را انتخاب کرده و بچینید.

آثار هنری لازم نیست گران باشند . در عین حال که مجموعه داران سعی مبکنند میلیون ها تومن برای یک قطعه دکوری بپردازند شما میتوانید با هزینه اندک دیوار پذیرایی خود را با ایده هایی ساده اما خلاقانه دکور کنید. این ایده ها می تواند شامل استفاده از کاردستی کودکتان ، عکس های خاطره انگیز خانوادگی ، یک رو میزی ترمه ، تکه های پارچه های آنتیک قاب شده و امثال آن باشد.

 

آثار هنری را کجای اتاق قرار دهیم ؟

در پذیرایی مردم دوست دارند که ارزش مندترین اثر را در بالای مبل 3 نفره (سوفا) بیاویزند. اما اشتباه رایج که در این مورد مرتکب می شوند استفاده از تنها یک قاب کوچک برای اینکار می باشد . انداره قاب انتخاب شده باید حداقل دو سوم بزرگترین ضلع مبل شما باشد. و اگر شما از گروهی از قاب های گوناگون برای تزیین دیوار پشت سوفا استفاده می کنید ، این میزان فضا و تناسب آن را می بایست است رعایت کنید. در این مورد مطمئن شوید که فاصله بین هر فریم 5 تا 7.5 سانتیمتر باشد. و نیز چناچه می خواهید از قطعه ای کوچک برای تزئین استفاده کنید لازم است آن را بروی یک قاب با رعایت همان تناسب دوسوم قرار دهید.

بالای شومینه

تزئین شومینه بهتر است با درنظر گرفتن ارتفاع آن انجام شود. هرگونه شی تزئینی تزیینی یا قاب بهتر است 10 تا 50 سانتیمتر بالاتر از طاقچه شومینه نصب شود. که این فاصله  بسته به ارتفاع شومینه و اندازه قاب کم و زیاد میشود. اگر ارتفاع شومینه 120 سانتیمتر باشد پس بهتر است قاب ما10 تا 12 سانت بالاتر از طاقچه نصب شود.

 

اطراف پنجره

اگر شما از پرده بروی پنجره استفاده میکنید مطمئن شوید که بین پرده و قاب هنری و یا پرده و دیوار کمی فاصله وجود دارد. این کار کمک می کند تا تا فضا شلوغ به نظر نرسد. بهتر است حداقل 10 تا 15 سانتیمتر فاصله از هر طرف در نظر بگیرید. همچنین در هنگامی که قاب را نصب می کنید آنرا خیلی بالا نصب نکنید. نقطه مرکزی هر قاب یا گروه قابی که بر روی دیوار نسب میکنید بهتر است در ارتفاع چشم باشد (160 تا 180 سانتیمتر) ، تا هیچ کس برای نگاه کردن به آن مجبور به خم کردن گردن خود نشود.

چند نکته برای دیوار عکس

آثار هنری همیشه از یکدیگر متاثر می شوند و هنگام انتخاب آنها باید نکات زیر را رعایت کنید:

1- همیشه قبل از شروع برای دیوار خود نقشه و طرحی مجسم کنید و آنرا بروی کاغذ بکشید. قاب ها و قطعاتی که قرار است روی دیوار قرار گیرند را بروی زمین جلوی دیوار بچینید و چینش های مختلف آنها را امتحان کنید تا به ترکیب دلخواه خود برسید.

2- هنگامی که چند قاب را کنار هم می اوزید به آنها به عنوان یک اثر نگاه کنید.

 

 

3- در یک دیوار عکس (متشکل از تعداد زیادی قاب کوچک) مهم است که بروی یک نقطه تمرکز داشته باشیم. بهتر است یک تابلوی بزرگتر در وسط دیوار نقش لنگر را برای ما ایفا کند و دیگر قطعات را می توان به صورت رندم در اطراف آن چید.

 4- اگر شما تصمی دارید تا از تعدادی قاب عکس هم اندازه استفاده کنید حتما توجه داشته باشید که فاصله قاب ها نسبت به یکدیگر می بایست کاملا برابر باشند و اگر تنها یکی از آنها حتی به اندازه نیم سانتیمتر خارج از خط نصب شود کاملا به چشم میاید.

5- در دیوار عکس با قاب های برابر ، از قابهایی یک شکل استفاده کنید. یا می توانید از قاب هایی هم اندازه ولی دارای رنگهای متفاوت استفاده کنید. همچنین بخاطر داشته باشید بهتر است که علاوه بر ابعاد قاب ، ابعاد عکس درون قاب نیز یکسان باشد .  

این مقاله توسط تیمِ تولید محتوا مجله‌ی زیباسِت تالیف و ترجمه شده است

(استفاده از مطالب مجله دکوراسیون زیباسِت با ذکر منبع بلامانع است)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =